Menu
Sepetim

Blog RSS Feed

02 Tem ÇOCUKTA ERGENLİK DÖNEMİ
0 573
Çocukta Ergenlik DönemiBireyin fiziksel, ruhsal ve hormonal olarak değişime uğradığı, tavır ve hareketlerinin buna bağlı olarak değiştiği döneme ergenlik adı verilmiştir. Kızlarda kemik yaşı 10 yaş, erkeklerde kemik yaşı 11 yaşa ulaştığında ergenlik belirtileri oluşmaya başlar. Ayrıca yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda erkeklerde ve kadınlarda..
27 Haz Çocuklarda Günlük Tutmanın Önemi
0 1185
ÇOCUKLARDA GÜNLÜK TUTMANIN ÖNEMİHer şeyden önce günlük tutma kavramı ne demekmiş ona bir bakalım. Günlük tutmak bulunduğumuz gün içinde yaşadığımız olayları duygularla birlikte kağıda aktarmaktır. Günü gününe yapılan bu eylem düzenli olarak devam ettirildiği takdirde fazlaca faydalı olacaktır. Bazen vakit bulamayıp yazmayı aksatır, bazen ise içimiz..
17 Haz 3-6 Yaş Çocuklar İçin Kitaplar
0 613
3-6 Yaş Arası Çocuklar İçin Kitaplar Kim Korkar Kırmızı Başlıklı Kız’dan?  Sara Şahinkanat son yılların en çok okunan çocuk kitaplarından biri olan bu kitabı Kırmızı Başlıklı Kız masalındaki karakterlerin yerlerini değiştirip kitabı tersten anlatmıştır.  Kırmızı Kanatlı Baykuş  Küçük baykuşun kanatları kırmızı ve güçlü değildi. Keşke bir arkadaşı o..
31 May Çocuklar İçin Covid-19 -Psikoloji
0 749
Çocuklar İçin COVID-19- Psikoloji COVID-19 yetişkinlerin olduğu gibi çocukların da hayatlarını olumsuz yönde etkilemiştir. Okulların kapanması, karantina tedbirleri onları çokça etkilemiş, dengelerini tamamiyle bozmuştur. Hem sağlığımızı hem de psikolojimizi tehdit eden bu hastalık ebeveyn-çocuk arasındaki ilişkiyi oldukça  etkilemiş, ufak çaplı so..
31 Mar Çocuklarda Zeka Geliştirici Oyunlar
0 590
 Çocuklarda Zeka Geliştirici OyunlarHafıza Kartları: Çocuk öncelikle kartları karıştırıp güzelce dağıtır. Ardından ikişer adet kart çekip bu şekilde devam ettirir ve aynı iki kartı bulana kadar uğraşır. Bu süreçte çocuk hem beynini çalıştırmış hem de hafızasını güçlendirmiş olur.  Gelecekte ise bu birikimler ona artı olarak dönecek, daha pratik düş..
15 Şub Çocuk ve Sanat
0 411
Çocuklar ve SanatSanat etkinlikleri sayesinde çocuklar kendilerini daha iyi tanıyıp özelliklerini öğreniyor, ilgisinin olduğu dala kolayca yönelebiliyor.  Bunlarla birlikte plan yapma, seçim yapma, sorumluluk alma gibi yetilerini ve hayal güçlerini geliştiriyorlar.Beyin Gelişiminde Sanatın Rolü Erken Çocukluk dönemi (0-3)  çocukların hızlı öğr..
11 Şub 0-1 Yaş Çocuklar İçin Kitaplar
0 1374
0-1 Yaş Çocuklar İçin KitaplarMutlu Bebek- Dr. Miriam StoppardBu kitap ile bebeğinizin farklı duyguları keşfetmesine ve kavramasına yardımcı olacak, ayrıca onunla birlikte eğlenceli zamanlar geçireceksiniz. Ekstra olarak bebeğinizin hayatı boyunca güçlü olmasını sağlayacak, duygusal dengenin temellerini atacaksınız.Konuşan Hayvanlar- KolektifBu ses..
08 Şub Çocuk Gelişiminde Çocuk Odasının Önemi
0 1647
Çocuk Gelişiminde Çocuk Odasının ÖnemiÇocuğun gelişimi bedensel ve zihinsel olarak iki yönlüdür. Bedensel gelişimi; kilo- boy artışı, zihinsel gelişimi ise anlama ve öğrenme yetilerinin ilerlemesidir. Bir çocuğun gelişimi doğru tasarlanmış bir çevreyle olasıdır.  Çocuk odası düzenlenirken, çocuğun yapısı, gelişimi ve ihtiyaçları göz önüne alınmalıd..
05 Şub Bir Annenin Kıyafet Seçimi Grimmsi
0 677
Bir anne çocuğuna kıyafet alırken neyi düşünür?Tabi ki de ilklerinden biri kumaşın kalitesidir. Çocuklar hassas tenli olduğundan ötürü kalitesiz kumaşlar onlarda alerji dahi yapabilir. Bu sebeptendir ki pamuk kumaşlar her zaman daha çok tercih edilmelidir. Aynı zamanda kumaşın çocuğu sıkmaması, hareketlerini kısıtlamaması çok önemlidir. Tabi ki bun..
01 Şub Ebeveyn-Çocuk İlişkisi
0 725
 EBEVEYN-ÇOCUK İLİŞKİSİ İnsan hayatındaki en önemli ilk ilişki ebeveyn çocuk ilişkisidir. Hayat boyunca kurulacak diğer ilişkiler için referans noktamızı ebeveynlerimizle kurduğumuz ilişki oluşturur. Ebeveyn çocuk ilişkisinde çok fazla kırgınlık, incinme, hasar oluşursa bunları tamir etmek çok zordur. Çocuklarınızla kurduğunuz ilişkide takdir, sev..
28 Oca Eskişehir Çocuk Giyim
0 887
Eskişehir Çocuk Giyim ÜrünleriGrimmsi olarak Eskişehir'de çocuk giyim ve çocuk modası ürünlerinde kendine özgü bir çizgisi bulunan, kaliteli ve uzun ömürlü çocuk kıyafetleri üretiyor - tasarlıyoruz. Ürünlerimiz özellikle Uluslararası pazarda çocuk giyim ihracatı başta olmak üzere ulusal pazarda da çok fazla talep görmesi nedeni ile online olarak sa..
26 Oca Oyun ve Oyuncak
0 584
OYUN VE OYUNCAK Türk Dil Kurumu (TDK), oyunu; yetenek ve zekâ geliştirici, belli kuralları olan, iyi vakit geçirmeye yarayan eğlence olarak, oyuncağı ise oyun aracı olarak tanımlamaktadır . Ancak, çocuk gelişimi açısından ele alındığında oyuncak ile anlam açısından ayrılmaz parçası olan oyunu, yalnızca eğlence olarak nitelemek yetersiz kalmaktadır..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 19 (2 Sayfa)